Zvezda bolja od Igokee

Crvena zvezda povela je sa 1:0 u polufinalnoj seriji ABA lige protiv Igokee. ”crveno-bijeli” su večeras u Beograd savladali goste iz Laktaša sa 76:61.

Tokom prvog poluvremena ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Igose je služio šut za tri poena zahvaljujući čemu su imali u više navrata šest poena viška.

U nastavku mnogo bolja igra domaćih košarkaša. Zvezda je zategla u odbrani, napad je bio mnogo raznovrsniji pa je pobjeda nije bila upitna.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Lojd sa 21, Volden je dodao 13, a Dobrić 12 poena. Odličan je bio i Lazić sa 10 poena i sjajnom rolom u odbrani. U Igokei se istakao Atić sa 15 i Nikola Jovanović sa devet poena.

Druga utakmica igra se u Laktašima 7. maja, a eventualna majstorica zakazana je za 11. maj.