Zvezda osvojila Kup Radivoja Koraća

Košarkaši Crvene zvezde su u veoma uzbudljivom meču savladali Megu rezultatom 73:60, i tako osvojili trofej Kupa Radivoja Koraća.

Košarkaši Mege su mnogo bolje otvorili ovu utakmicu, nakon samo četiri minuta mladi tim je napravio seriju od 10:2, što je natjeralo Dejana Radonjića da zatraži tajm aut.

Crveno bijeli su zaigrali nešto bolje, što je nakon trojke Branka Lazića natjeralo ovog puta je klupa mege zatražila minut odmora.

Zvezda je zaigrala mnogo angažovanije, Dobrić i O’ Brajant su vezali trojke za prvo vođstvo ekipe Dejana Radonjića na ovom meču.

Međutim košarkaši Mege se nisu zaustavili pa je tako viđen totalni egal, te se na prvi veći odmor otišlo sa rezultatom 21:19 za izabranike Vlade Jovanovića.

Petrušev i njegovi saigrači su u drugu četvrtinu ušli dosta svježije, trčali su igrači Mege i pogađali iz svih pozicija, što je Radonjuća opet natjeralo da zatraži tajm aut.

A onda na scenu stupa Džordan Lojd koji je vezao ekspresnih 5 poena, i šta bi drugo bilo nego tajm aut Mega.

Do kraja prvog poluvremena ekipe su maltene igrale koš za koš, ali je ekipa Mege konstatno bila u blagoj prednosti, pa je tako mladi tim vodio rezultatom 40:36 nakon prvih 20 minuta.

Crveno bijeli kao da su ušli mnogo motivisanije u nastavak ovog finala, ređali su se poeni O’Brajanta, Kuridže i Lojda za brzu seriju Zvezde od 7:0, i prednost od tri poena.

Nastavilo je da puca sa svih strana, Zvezda je nastavila da drži vođstvo, koje je najviše zahvaljujući raspoloženom Kuridži i dobroj odbrani došli do prednosti od pet poena pred odlučujući kvartal.

Koliko je Crvena zvezda dobro odigrala u fazi odbrane ovu četvrtinu najbolje pokazuje podatak da su košarkaši Mege postigli samo osam poena u ovom periodu.

Crvena zvezda je nastavila strpljivom igrom da gradi prednost, pa je tako nakon samo četiri minuta igre u poslednjem kvartalu rezultat bio 59:60 u korist crveno bijelih. Samo deset poena Mege za 14 minuta ige…

Nastavili su crveno bijeli da odlično šutiraju za tri poena, pa je tako nakon trojke O’Brajanta došli do maksimalnih 13 poena prednosti.

Nastavila je Crvena zvezda sa sjajnom odbranom i kontrolisanim skokom, što joj je donijelo trofej Kupa Radivoja Koraća nakon tri godine čekanja.