Zvezda poražena od Uniksa!

0
8
Zvezda radonjić

Crvena zvezda doživjela je ubjedljiv poraz u 12. kolu Evrolige od Uniksa, rezultatom 78:98 (16:26, 23:21, 18:29, 21:2).

Izuzetno loša odbrana koštala je Zvezdu, a Uniks je bukvalno od prvog minuta kontrolisao utakmicu i na kraju zasluženo slavio.

U Zvezdi je po drugi put u nizu u Evroligi najefikasniji bio Ostin Holins sa 15 poena, Nejt Volters je dodao 13. Kada je riječ o Uniksu, Mario Hezonja i Ajzeja Kenon ubacili su po 17 poena.

Već u prvom minutu igre Uniks je zahvaljujući Hezonji i Uzinskom stigao do šest poena prednosti, a nakon poena Brauna, Radonjić je bio primoran da traži tajm-aut.

Poznata po odbrani – Zvezda uopšte nije dobro igrala u tom segmentu, a to se odražavalo i na rezultat. Raspucao se Uzinski u nastavku, te je svojom drugom trojkom donio Uniksu prednost od 14:6. Volters i Dobrić su uzvraćali sa druge strane, ali je na prvoj pauzi gostujući tim ipak imao deset poena prednosti 26:16.

Ponovo sjajan start Uniksa i u drugoj dionici, uz nove poene Džekira i Brentlija, stigli su gosti do 33:18. Njihovu seriju prekinuo je Branko Lazić pogotokom sa distance, ali je Zvezdi bio potreban kontinuitet i u odbrani i u napadu, a to večeras nije imala.

Uslijedilo je nekoliko minuta bez poena, a onda se probudi Zvezdin napad, pa je ponovo poentirao Lazić, pa Kuzmić i Kalinić, te su crveno-bijeli napravili seriju od 14:3.

Nakon slobodnih bacanja Nikole Kalinića, Zvezda je prišla na 38:24, ali je Uniks uspio da zaustavi njen nalet. Ušao je Kalinić u problem pošto je zaradio i treću ličnu grešku, ali je ipak ostao u igri još neko vrijeme.

Sredinom treće četvrtine Uniks stiže do novih poena preko Brauna, koji je donio 63:44 prednost gostima, koji su koristili svaku “rupu” u odbrani crveno-bijelih. A, večeras ih je, iznenađujuće, bilo mnogo.

Ponovo je Zvezda uzvratila mini-serijom, ali nikako nije mogla da spusti na jednocifreni zaostatak. Funkcionisao je šut Uniksa i u poslednjem periodu, a i skok u odbrani takođe. Djelovalo je da ništa ne mogu da promaše, za razliku od Zvezde u kojoj je jedini Holins bio raspoložen za igru.

Ono što može da brine sve u Zvezdi jeste pad Nikole Kalinića u finišu meča, djelovalo je da je izvrnuo zglob, pa je napustio teren.