Zvezda pretrpjela poraz od Albe!

Crvena zvezda dočekala je na svom terenu ekipu Albe u okviru petog kola Evrolige i bila poražena rezultatom 63:78.

Odlična odbrana viđena je na obije strane, čemu svjedoči i rezultat nakon prve četvrtine 10:12 u korist Albe.

Druga četvrtina, protekla je u znaku Albe. Sjajno su otvorili Njemci durgi period igre napravi seriju od 6:0 i stigla do osjetnije prednosti.

Reagovao je nakon ove serije tajm-autom Dejan Radonjić, ali njegovi igrači nisu najbolje odgovorili na zahtjeve trenera.

Uzvratila je Zvezda sredinom dionice svojom mini-serijom, koju su povukli Volters i Dobrić.

Eksplodirala je sala, kada je Amerikanac ukrao živu loptu protivniku i u kontri uposlio reprezentativca Srbije za poene i prilazak na minus šest.

Međutim, nisu ustuknuli igrači Albe i odgovorili svojom serijom. Odlični su u ovom periodu bili Olinde, Lo i Sikma koji su bili najzaslužniji za prednost gostiju pred odlazak na poluvrijeme. Rezultat nakon 20 minuta igre bio je 25:38 u korist Albe.

Ognjen Kuzmić dobro je otvorio treću četvrtinu i postigao šest poena, međutim na drugoj strani je u odličnom ritmu utakmicu nastavio Sikma.

Poenima Voltersa tri minuta pred kraj četvrine Zvezda je stigla posle dužeg vremena na jednocifreni zaostatak.

Do kraja četvrtine vidjeli smo nalete domaćih, ali su uspješno na drugoj strani odgovarali igrači Albe i održavali prednost.

Rezultat nakon treće četvrtine bio je 46:58 u korist gostiju.

Smit je otvorio poslednju četvrtinu trojkom, a uz njega poena za Albu su postizali i Blat i Olinde. Nije imala Zvezda rješenje početkom ovog perioda za goste.

Pokazali su želju i energiju crveno-bijeli, ali nedostajala je realizacija u napadu. Udarni u ovom periodu bili su Mitrović i Volters, koji nisu bili dovoljni da se ozbiljnije ugrozi prednost protvinika.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bili su Kuzmić sa 16, Volters 13, Mitrović 11 i Holins 10 poena.

U redovim Albe rasploženi za igru su danas bili Lo sa 17, Sikma i Zusman po 11 i Blat sa 10 poena.