Zvezda
Crvena Zvezda / Twitter

Crvena zvezda je u večerašnjem meču sa Igokeom ostvarila veliku pobjedu od 76:53 vrijednu plasmana u finale ABA lige.

Fantastično je Zvezda igrala u prvoj dionici. Ekipa Dejana Radonjića je iz zaista granite odbrane stizala do odlične napadačke realizacije.

Posebno fatalna za Igokeu je bila druga polovina prve četvrtine kada je Zvezda serijom 10:4 stigla do velikih plus 12 (24:12).

Nisu uspjeli gosti da u drugoj četvrtini smanje prednost. Istina, nisu dozvolili crveno-bijelima ni da se značajnije odlijepe. Djelovalo je da Zvezda kontroliše rezultat i da će prilično lako obezbijediti plasman u finale.

Potpuno drugačije su dva tima ušla u drugo poluvrijeme. Igokea sa motivom da dokaže da nije slučajno izborila majstoricu i da se rezultatski vrati u meč, a Zvezda potpuno iznenađena odgovorom tima iz Laktaša.

Očigledno da je Dragan Bajić održao momcima motivacioni govor u velikoj pauzi jer je Igokea uspjela da Zvezdu svede na samo devet poena za četvrtinu.

I odjednom, umjesto gotovog posla, crveno-bijeli su došli u situaciju da strijepe za pobjedu. U jednom trenutku je Igokea prišla na samo minus četiri (54:50).

Međutim, gosti kao da su tu stali. Uspjela je Zvezda da iskontroliše rivala i onda da priredi novi preokret.

Igokea je poslednji koš na meču postigla još početkom poslednje četvrtine?! Zvezda je napravila zastrašujuću seriju od 17:0 čime je osigurala bilo kakvu neizvjesnost u samom finišu.

U pobjedničkom sastavu istakli su se Dejan Davidovac sa 22 poena i osam skokova, Džordan Lojd sa 15 poena, dok su po 11 dodali Ognjen Dobrić i Lendri Noko (sedam skokova).

Kod Igokee dvocifreni su bili samo Entoni Klemons i Džeki Karmajkl sa 15, odnosno 12 poena. Nevolja po tim iz Laktašta je bila što niko drugi nije bio raspoložen i prikazao partiju kao iz drugog meča.

Što se Zvezde tiče slijedi pauza od pet dana pa onda prva utakmica finala sa ekipom Budućnosti gdje će crveno-bijeli imati prednost domaćeg terena.