Dejan Radonjić zvezd
Dejan Radonjić

Crvena zvezda je u 23. kolu ABA lige rutinski savladala FMP sa 101:71. Najefiaksniji košarkaš meča bio je Nemanja Nenadić sa 20 koševa.

Zvezda je dominaciju pokazala u prvim minutima, kada je povela sa 8:2, potom i 15:7. U tim momentima svijetla tačka tima iz Železnika bio je Nenadić, koji je u prvim minutima ubacio sedam poena. Ipak, njegova partija nije umanjila razliku pa su crveno-bijeli odnijeli pobjedu u prvoj četvrtini (35:27).

Na početku druge četvrtine već su postigli prednost od +11. Nenadiću se priključio i Pecarski, pa je razlika ponovo bila jednocifrena, ali su crveno-bijeli ipak preko Dobrića ubrzo stigli do 56:36. Rezultat na poluvremenu je bio 63:47.

Jedna od ljepših akcija bila je asistencija Simonovića i poentiranje Radanova uz faul, za velikih 78:51. Pitanje pobjednika je već bilo riješeno, a u poslednjih deset minuta se dosta promašivalo.