Zvezda
Izvor: Twitter
Zvezda upisala još jednu evroligašku pobjedu.

Košarkaši Crvene Zvezde ostvarili su pobjedu u 33.kolu Evrolige pošto su savladali Makabi rezultatom 76:64.

“Crveno bijeli” su dobro otvorili meč, ali je onda gost preuzeo inicijativu i uspio da postigne prednost posle prvih 10. minuta.

Ni u drugoj četvrtini nisu bili bolji, mada su uz pomoć Lojda i Dobrića smanjili zaostatak na samo poen razlike, pa je rezultat bio 34:33.

Nakon odmora ekipa Dejana Radonjića je ponovo stekla prednost pa je pred poslednju četvrtinu rezultat bio 53:45.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je konačno stigla do dvocifrene prednosti. Jedan od bitnijih faktora je svakako bio skok Simonovića i Nokoa.

Najefikasniji kod domaćina bio je Džordan Lojd sa 21 poen i sedam skokova, Dobrić sa 13 poena, a Noko je ostvario dabl-dabl učinak sa 10 pena i 11 skokova.

U Makabiju najbolji je bio Doris sa 14 poena, a odmah nakon njega sa 12 je Brajant.