SUTJESKA MERIDIANBET BOLJA OD ARSENALA: Grivić nastavio golgetersku seriju u Radanovićima

0
23
MERIDIANBET

Fudbaleri Sutjeske Meridianbeta odigrali su danas utakmicu posljednjeg 36. kola Meridianbet Prve crnogorske lige protiv Arsenala iz Tivta koja je završena pobjedom gostiju iz Nikšića rezultatom 1:0.

Sutjeska Meridianbet je ovaj meč odigrala bez najboljeg strijelca lige Tajrona Konrada.

Prvu šansu na meču imali su Plavi iz Nikšića već u 6. minutu kada je Grivić odlično proigrao Sahlija u šesnaestercu ali njegov udarac dobro zaustavlja golman Nikić.

Sedam minuta kasnije udarac Jovana Mirkovića sa dvadesetak metara prolazi malo pored desne stative Giljena.

Mogao je Muhović da dovede domaćina u vođstvo ali je bio nespretan pred golom ekipe iz Nikšića u 18. minutu.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Grivić ali je negov odličan udarac sa ivice šesnaesterca zaustavila prečka u 24. minutu.

Već u 31. minut novi pokušaj iz daljine Sutjeske Meridianbeta ali Nikolićev šut sa dvadesetak metera zaustavlja golman Nikić.

Raspoložen u prvom poluvremenu bio je Matanović koji je dominirao na sredini terena ali falila je realizacija ekipi Nenada Brnovića.

U nastavku nije bilo većih uzbuđenja sve do 71. minutu kada Sahlijev pokušaj zaustavlja danas odlični Nikić.

Ređali su se napadi Sutjeske Meridianbeta pa je nakon nove “rakete” Sahlija u 73. minutu golman Nikić krajnjim naporom uz pomoć prečke izbacio loptu u korner.

Isti igrač ubacio je loptu iz ugla a na pravom mjestu bio je Grivić koji kruniše dobru igru novim golom u 74. minutu.

Bio je ovo njegov treć gol u posljednja četiri meča, ukupno osmi u sezoni.

Imao je Arsenal šansu da izjednači rezultat u 80. minutu kada je jedanaesterac izveo Ćetko Manojlović, a golman Ličina, koji je zamijenio Giljena na poluvremenu, odlično odbranio.

Do kraja su svi sa stadiona osluškivali rezultat iz Bara između Budućnosti i Mornara, ali promjene nije bilo pa je i pored istog broja bodova (70) Budućnost osvojila titulu zahvaljujući boljem skoru u međusobnim duelima.

Jedini pogodak na meču iz Bara djelo je Zorana Petrovića u 6. minutu koji je donio šestu titulu šampiona Crne Gore ekipi iz Podgorice.