NHL
Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports/New York Islanders vs Boston Bruins/Reuters via Guliver image

U polufinale NHL plasirali su se hokejaši Njujork Ajlandersa pobjedivši Boston Bruinse sa 4-2 u četvrtfinalnoj seriji.

Na dominantan način Ajlandersi su iskoristili prvu meč loptu. U drugoj trećini su postigli tri gola, koju su posebno kvalitetno odigrali gdje je dva gola upisao Brok Nelson. Do prednosti u devetom minutu, Zajac je doveo ekipu iz Njujorka da bi u 18. poravnao rezultat Maršan.

Zatim je usledila predstava u drugom periodu domaćina – Nelson je pogađao u 26. i 33, i Palmijeri u 37. za ogromnih 4:1. Preko Maršana u 46- Boston je smanjio, ali do kraja su viđena još dva pogodka Njujorka. U 60. minutu bili su precizni Pulok i Klaterbak.

U borbi za veliko finale NHL-a Ajlandersi se sastaju sa aktuelnim šampionom Tampa Bej Lajtningom.