Bojana Popović: ''Uvijek je inspiracija igrati sa Norveškom, bezveze je i trošiti riječi o njoj''

Rukometašice Crne Gore savladane su od Norveške rezultatom od 32:27. Na startu meča odlično su počele ali su u drugom poluvremenu pale u igri, što ih je koštalo poraza.

U drugom poluvremenu prvak svijeta i Evrope iskoristio je greške i promašene šuteve koje su naše ”lavice” dozvolile, pa je odmah uslijedila kazna, a ubrzo i poraz.

Nakon poraza oglasila se Bojana Popović selektorka ”lavica”.

-” Uvijek je inspiracija igrati sa Norveškom, bezveze je i trošiti riječi o njoj. Da biste bili ravnopravni sa njom, morate 60 minuta da radite ozbiljan, rudarski posao, bez grešaka, promašaja, da imate fenomenalne golmanke. Odigrale smo pametno 1. poluvrijeme, ali nam je u drugom pao tempo u napadu, što je rival iskoristio i odvojio se lakim golovima. Poslije se bilo teško vratili u ritam.”- kaže Bojana Popović i dodaje:

-” Već duže smo u smjeni generacija, u nalaženju mladih djevojaka koje će da budu budućnost reprezentacije. Rotirale smo i večeras i vidjele neke dobre stvari, ali i neke koje moramo da mijenjamo. Vrlo malo je vremena do novembra, vjerovatno ćemo iskoristiti Mediteranske igre na ljeto, da mlađe podižu nivo.”- istakla je selektorka Bojana Popović.