Khabib Nurmagomedov after win over Justin Gaethje.
Nezaustavljii Khabib Nurmagomedov je u Abu Dhabiju još jednom odbranio pojas stigao do nevjerovatnih 29-0!

Pričaće se o UFC priredbi još neko vrijeme budući da je donijela mnogo sjajnih poteza i borbi završnicom, a ono o čemu ćemo čitati i slušati narednih dana sigurno će biti pobjeda najdominantnineg borca vjerovatno svih vremena!

Još uvjek neporaženi Khabib Nurmagomedov na na UFC 254 priredbi stigao do još jedne završnice i 29 profesionalne pobjede u karijeri uz 0 poraza.

Za treću odbranu titule morao je savladati Justina Gaethjea, za kojeg su mnogi vjerovali da je jedini koji trenutno može napraviti probleme Khabibu, ipak Dagestanac je i ovu borbu riješio u svoji korist.

U prvoj rundi smo vidjeli očekivane kickove od strane Gaethjea, i dosta je prijetio, pogađao, ali nevjerovatan pritisak Khabiba i dobar odgovor na Gaethjeov boks je prijatno iznenadio. Justin je zaustavio jedan pokušaj rušenja Nurmagomedova i par puta ga snažno pogodio, ali nevjerovatni Khabib je gutao udarce i konstatno išao naprijed.

Na nešto manje od minut do kraja meča uspio je lako srušiti Justina i krenuo po “armbar” ali nije bilo dovoljno vremena i zvono označava kraj prve runde.

U drugoj rundi “The Eagle” je nastavio sa konstantnim pritiskom, pogađao Gaethjea koji je krvario iz nosa i nakon minut borbe u drugoj rundi ruši Američkog borca, i ono što nije stigao u prvoj, završava u drugoj rundi.

Lako je uzeo leđa Gaethjeu, koji se okrenuo i dao poziciju full mounta Khabibu koji nevjerovatnom tranzicijom napada gušenje trokutom i uspavljuje Justina Gaethjea koji je tapkao i prije nego je ostao bez svijesti, no sudija je prekinuo borbu par sekundi kasnije.