Crna Gora slavila protiv SAD na otvaranju Svjetske lige: Ajkule potopile Amere 10:6

Crna Gora je na najbolji mogući način započela Svjetsku ligu u vaterpolu, savladaviši reprezentaciju SAD sa 10:6.

Nije sve bilo idealno na početku meča, naši momci su imalo određenu konfuziju u napadu, pa su Amerikanci prvu četvrtinu dobili 3:1.

U jednom trenutku je izgledalo kao da kontrolišu meč, a kada je u drugoj četvrtini dosuđen peterac za njih, izgledalo je kao da su “ajkule” u totoalnim nokdaunu.

Međutim Petar Tešanović je sjajno odbranio petereac Bounu, a to kao da je dalo dodatni motiv za naše pa mo brzo preko Draška Brguljana, stigli rezultat na 3:3.

Nastavili smo seriju dalje do 4:0, i više nismo pustili da nas protivnik rezultatski ugrozi.

Ivović je postigao tri gola, Brguljan i Ukropina po dva, Čučković, Petković i Vidović po jedan.

Crna Gora naredni meč igra sjutra protiv Gruzije, a grupnu fazu zatvaramo duelom sa Japanom u ponedjeljak.