
Vozač Red Bula Maks Ferstapen ozbiljno se izdvaja kao prvi kandidat da osvoji ovosezonski šampionat Formule 1.
Holandski automobilista i aktuelni lider u generalnom plasmanu Formule 1 pobjednik je i Velike nagrade Štajerske, koja je u Austriji vožena na Red Bulovoj ”domaćoj stazi”.
Maks Ferstapen je ubjedljivom vožnjom od prvog do poslednjeg kruga držao prednost ispred Luisa Hamiltona.
Ovo je četvrta uzastopna pobjeda Holanđanina u najbržem karavanu, pa je sada već izraženija njegova kandidatura za šampionsku titulu koju godinama drži upravo Britanac Luis Hamilton u Mercedesu.
Maks Ferstapen je bio za 35 sekundi brži od Hamiltona, dok se na trećem mjestu našao Valteri Botas. Bila je ovo jedna od najubjedljivijih pobeda u karijeri mladog vozača, pošto je on od prve do poslednje krivine imao prednost na trci.
Bodove na Velikoj nagradi Štajerske osvojili su i Serhio Perez, Lando Noris, Karlos Sainc junior, Šarl Lekler, Lens Strol, Fernando Alonso i Juki Cunoda.
Pobjeda u osmoj trci šampionata donijela je nove bodove mladom Holanđaninu rođenom u Bednik je i Velike nagrade lgiji. Maks Ferstapen je sad, koja lider karavana sa 158 bodova, dok drugoplasirani Hamilton ima 28 poena manje. Treći u generalnom poretku je Serhio Perez sa 96 bodova.
Vozači Formule 1 će i narednog vikenda imati takmičenje na istoj stazi, pošto će ”Red Bul ring” nakon Velike nagrade Štajerske biti domaćin Velike nagrade Austrije.
Hamiltonu polako pada koncentracija ili sta? Toliko su ga svi favorizovali i dizali u nebesa da sada ne moze i nema Mogucnost da bude prvi.