Gordić: Ovo je pobjeda svih nas! Hvala svima od srca!

20
180

14. aprila 2018. godine, prije tačno dvije godine, podgorički košarkaški klub Budućnost je osvojio ABA ligu. Prvi put u istoriji ABA lige, izabranici Aleksandra Džikića koji se tada nalazio na trenerskoj poziciji “plavih”, uspjeli su da osvoje prsten najboljeg na Jadranu i prekinu trogodišnju dominaciju Crvene zvezde u regionu.

Budućnost je imala prednost od 22:15 poslije prve četvrtine, ali su šutnuli čak deset bacanja i na svu sreću Zvezde pogodili su samo pet.

U drugoj četvrtini crveno-bijeli su odnijeli pobjedu za 9 poena.

Dok u trećoj četvrtini tim iz Beograda zaostao je za samo 5 poena koji su bili u vlasništvu Podgoričana.

A u poslednjih 10 minuta meča Budućnost je osvojio četvrtinu rezultatom 17:13.

Te noći u “Morači”, Podgoričani su pred svojim navijačima došli do treće pobjede u seriji i srušili “crveno-bijele” rezultatom 77:73 u četvrtoj utakmici finalne serije play off-a. Budućnost su do odlučujuće pobjede u neizvjesnoj i uzbudljivoj utakmici u “Morači” vodili fenomenalni Nemanja Gordić sa 18 i Nikola Ivanović sa 17 poena. Dok je Filip Barović ubacio 14 poena. Ali istinski heroj “plavih” i momak koji je unio radost u Podgoricu te noći, bio je Nikola Ivanović koji je čak dva puta u poslednjem minutu postigao poene i tako sam donio trijumf svojoj ekipi. Bek Budućnosti pogodio je za 72:70, a potom i za 74:70 na 28 sekundi do kraja. U paklenoj “Morači” momci u plavim dresovima podigli su pehar ABA lige i izborili plasman u Evroligu.

“Ne mogu ovo da opišem. Ovo je pobjeda svih nas, kluba, navijača. Hvala svima od srca.” – rekao je Gordić nakon meča, koji je na istom proglašen MVP-em.