Kadeti ispustili veliku prednost, Island slavio u Podgorici

0
12
Kadetska reprezentacija
Muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore izgubila je danas u Podgorici od Islanda rezultatom 30:29, u razigravanju za plasman od devetog do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina.

Imala je naša reprezentacija prednost tokom većeg dijela meča ali su Islanđani uspjeli da preokrenu i slave u dvorani Verde.

Najveća prednost Crne Gore bila je sedam golova u 18. minutu susreta, na semaforu je pisalo 13:6 ali su se gosti vratili i već do poluvremena došli na gol zaostatka.

U nastavku meča viđen je potpuni preokret Islanđana da bi naša reperezentacija na dva i po minuta do kraja vodila sa dva gola razlike.

Ipak do kraja meča Islanđani su uspjeli da preokrenu i slave pobjedu u Podgorici.

Treba pomenuti i pokušaj Premovića iz deveterca u 60. minutu kada je pogodio okvir gola, čime je propuštena i posljednja prilika da se dođe makar do boda.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Radoš Premović sa osam golova, dok su Andrija Radovanović, Andrej Dobrković i Mirko Latković postigli po pet.

Kadetska reprezentacija Crne Gore će u srijedu, u 16 sati, igrati protiv Islanda u drugom meču razigravanja.