Linsberger osvojila zlato u slalomu: Do najvišeg podijuma za minut 39 sekundi i 50 stotinki

Austrijska skijašica Katarina Linsberger osvojila je zlatnu medalju u slalomu na Svjetskom prvenstvu u Kortini Dampeco.

Ona je bila vodeća i nakon prve vožnje, a do pobjede došla u vremenu minut, 39 sekundi i 50 stotinki.

Linsberger je u Kortini Damepco bila zlatna i u paralel veleslalomu, a ima i bronzu u veleslalomu.

Srebrna je bila Slovakinja Petra Vlhova, sa zaostatkom od sekundu.

To je njena druga srebrna medalja u Kortini Dampeco, nakon što je bila druga i kombinaciji.

Kao trećeplasirana završila je Amerikanka Mikaela Šifrin, sa zaostakom od sekundu i i 98 stotinki.

Šifrin je osvojila četvrtu medalju u Kortini Dampeco, a ukupno 11. na šampionatima svijeta.

Švajcarkinja Vendi Holdener završila je na četvrtom mjestu, dok je peta bila Slovenka Andreja Slokar.

Crnogorske skijašice, Jelena Vujičić i Tamara Popović, nijesu završile prvu vožnju.