NA DANAŠNJI DAN: Zvezda pobijedila Partizan i plasirala se u finale ABA lige!

34
219

19. aprila prije tačno pet godina, završena je polufinalna serija plej-ofa ABA lige, koju je obilježio Markus Vilijams.

Klub s Malog Kalemegdana slavio je sa 3:1 u seriji, uz dvije uzastopne pobjede pred gostujućim navijačima.

U meču odluke, Markus Vilijams je postigao čak 17 uzastopnih poena svoje ekipe za manje od 10 minuta i riješio ishod utakmice.

Crno-bijelim tada nije pomogla ni fantastična igra Eda Murića. Bio je najefikasniji igrač na meču i postigao 25 poena. Ali to nije zaustavilo crveno-bijele i Vilijamsa.

U jednom veoma čudnom i pasivnom meču, crveno-bijeli su uspjeli da pobijede Partizan i drugi put pred njegovim navijačima, rezultatom 81:73(24:22, 12:16, 22:26, 15:17). Poslije aktivnog prvog poluvremena, nastavak je bio izuzetno spor i nezanimljiv, jer su pljuštali faulovi na obje strane. Srećom, nisu dominirali nesportski kao na trećem meču.

U finišu meča, Vilijams je sa šest poena doprinio da Zvezda stekne plus od devet poena, ali je Murić održao Partizan da pred odlučujuću dionicu ima zaostatak od šest poena(64:58).

Što se Vilijamsa tiče, pauze nije ni bilo – svojim šutevima je držao Zvezdu na +7, iako su crveno-bijeli prepuštali protivniku ofanzivni skok i gomilu drugih prilika za napad.

Na svom Twitter nalogu, Vilijams je podijelio snimak tog meča i podsjetio se tog scenarija uz komentar:

“Teška obrada u nižem štimu!” – što bi značilo da ga je bilo teško zaustaviti tada.

Pored Vilijamsa, na meču je dominirao i Čarls Dženiks sa 18 poena.

Nakon ovog meča, Zvezda je dobila Cedevitu u Zagrebu i i osvojila ABA ligu.