Dvanaest timova takmičiće se na Evropskom prvenstvu za kadetkinje, koje se održava 01-09. oktobra.

Domaćin Evropskog prvenstva je Crna Gora, a takmičenje će se održati u glavnom gradu, uz poštovanje strogih higijenskih i zdravstvenih protokola da ugosti sve delegacije.

Žrijebanje grupa održano je danas u Luksemburgu, sa 12 selekcija podijeljenih u dvije grupe od po šest reprezentacija.

Crna Gora će igrati u grupi 1 protiv selekcija Italije, Slovenije, Turske, Bugarske i Slovačke.

“Veoma me raduje što će ova generacija imati priliku da se takmiči na najvećoj evropskoj sceni, privilegija je biti učesnik završnice ovako velikog takmičenja. Samim tim, logično je da za nas nema lake grupe, niti lakog protivnika. Ekipe Bugarske i Turske poznajemo sa prošlogodišnjeg Balkanskog prvenstva, Turska je vjerovatno jedan od favorita za osvajanje prvog mjesta, dok Italija i Slovenija nisu daleko po kvalitetu od njih. Pred nama su nepune četiri sedmice da se spremimo za mečeve koji nam predstoje i da na prvenstvu prikažemo što bolju igru, a ono što možemo obećati je da ćemo na svakom meču pružiti sve od sebe”, izjavio je nakon žrijeba Zlatko Ćaćić, selektor naše ženske kadetske reprezentacije.

Po dvije najbolje selekcije iz svake grupe igraće polufinale i mečeve za medalju, dok trećeplasirane i četvrtoplasirane selekcije nastavljaju takmičenje mečevima za plasman 5-8.mjesta.

Najboljih šest selekcija sa prvenstva obezbijediće plasman na sledećem izdanju FIVB U18 Svjetskog prvenstva za odbojkašice (ispod 18 godina), koje će se održati 2021. godine.

Raspored utakmica:

01. oktobar 2020.godine, dvorana Verde Complex:

(15h) Bugarska – Turska

(17:30h) Slovenija – Italija

(20h) Crna Gora – Slovačka

Univerzitetska dvorana:

(15h) Bjelorusija – Rumunija

(17:30h) Njemačka – Srbija

(20h) Rusija – Poljska

02. oktobar 2020. godine, dvorana Verde Complex:

(15h) Turska – Slovenija

(17:30h) Slovačka – Italija

(20h) Crna Gora – Bugarska

Univerzitetska dvorana:

(15h) Rumunija – Njemačka

(17:30h) Poljska – Srbija

(20h) Rusija – Bjelorusija

03. oktobar 2020. godine, dvorana Verde Complex:

(15h) Italija – Turska

(17:30h) Bugarska – Slovačka

(20h) Slovenija – Crna Gora

Univerzitetska dvorana:

(15h) Srbija – Rumunija

(17:30h) Bjelorusija – Poljska

(20h) Njemačka – Rusija

05. oktobar 2020. godine, dvorana Verde Complex:

(15h) Slovačka – Turska

(17:30h) Bugarska – Slovenija

(20h) Crna Gora – Italija

Univerzitetska dvorana:

(15h) Poljska – Rumunija

(17:30h) Bjelorusija – Njemačka

(20h) Rusija – Srbija

06. oktobar 2020. godine, dvorana Verde Complex:

(15h) Slovenija – Slovačka

(17:30h) Italija – Bugarska

(20h) Turska – Crna Gora

Univerzitetska dvorana:

(15h) Njemačka – Poljska

(17:30h) Srbija – Bjelorusija

(20h) Rumunija – Srbija

08. oktobar 2020. godine

(11:30h) razigravanje od 5-8.mjesta

(14h) razigravanje od 5-8.mjesta

(16:30h) polufinalna utakmica

(19h) polufinalna utakmica

09. oktobar 2020. godine

(11:30h) utakmica za 7-8.mjesto

(14h) utakmica za 5-6.mjesto

(16:30h) utakmica za 3.mjesto

(19h) finalna utakmica

3 KOMENTARA

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име