ITALIJAN UMJESTO ITALIJANA: Legendarni Đovani Gvideti preuzeo Srbiju!

Živa legenda italijanske i svjetske odbojke, Đovani Gvideti, novi je selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije.

On će na toj poziciji zamijeniti svog sunareodnika Danijelea Santarelija koji je ranije danas preuzeo Tursku.

Odbojkaški savez ozvaničiće ovu saradnju krajem januara kada Gvideti dolazi u Beograd na meč Lige šampiona njegovog Vakifbanka protiv Crvene zvezde.

Italijan je trenersku karijeru započeo 1994. fodine. Osvajajo je brojne medalje, a najbolje rezultate pravio je sa Vakifbankom sa kojom je bio četiri puta svjetski klupski šampiom, pet puta pobjednik Lige šampiona.

Takođe, osvojio je šest titula prvaka Turske pet titula pobjednika Kupa Turske i četiri titule pobjednika Super kupa Turske.

Gvideti je prvi put postao trener jedne reprezentacije 2003, kada je sa Bugarskom zauzeo sedmo mjesto na Prvenstvu Evrope.

Sa Njemicama je osvojio dva dva srebra na Evropskim prvenstvima, dok je sa Turskom između ostalog, osvojio dvije bronze na EP.