SAD i Brazil sigurne na početku prvenstva

Odbojkašice SAD i Brazila ostvarile su pobjedu na startu Svjetskog odbojkaškog prvenstva koje se ove godine održava u Poljskoj i Holandiji.

Olimpijske šampionke, odbojkašice SAD rezultatom 3:0 (25:16, 25:13, 25:22) pobjedile su Kazahstan.

One su se namučile, manje-više, samo u trećem setu, kada su primile 22 poena.

Imale su 47 poena iz napada, pet iz bloka i šest sa servisa. Kazahstan je u napadu bio mnogo slabiji, zabilježio je skoro duplo manje poena iz tog segmenta – 24. Upisale su tri bloka i dva asa.

Aleksandra Franti je bio poenterski najraspoloženija u pobjedničkom sastavu, završila je meč sa 14 poena. Ispratila je Andrea Druz sa jednim manje, dok se Kelsi Robinson Kuk zaustavila na 12.

Brazilke su rezultatom 3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:18) bile bolje od Češke, koje su uspjele da uzmu jedan set, ali više od toga nije ni bilo realno da urade.

Gabi Gimaraeš je bila centralna figura sa 24 osvojena poena. Čak i kada je ekipa pala, ona nije prestajala da bodri saigračice i podiže energiju tima. U prelomnim trenucima četvrtog seta prošla je važne lopte u napadu i tako stavila do znanja Čehinjama da taj-brejka neće biti.

Drugi najbolji poenter u pobjedničkom rosteru bila je Kisi Nasimento sa 16 poena. U protivničkom sastavu izdvojila se Gabrijela Ovrošova sa 18 poena – 15 iz napada i tri iz bloka.