Srbija u polufinalu Evropskog prvenstva!

Odbojkaška reprezentacija Srbije uspjela je da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Izabranici Slobodana Kovača su uspjeli da savladaju Holandiju rezultatom 3:0, po setovima (25:23, 25:20, 27:25).

Odbojkaši Srbije su nakon nešto slabijeg izdanja protiv Turske u osmini finala Evropskog prvenstva odlučili da izađu na teren protiv Holanđana u pokažu ko je glavni.

Srpska selekcija je od prvog seta nametnula svoj ritam igre, odličan je bio Uroš Kovačević, koji je bio nerješiva enigma za protivničku odbranu.

Holandija jeste imala prednost od 20:18, ali od tog momenta su srpski odbojkaši zaigrali na najboljem mogućem nivou. To je bilo sasvim dovoljno da povedu sa 1:0 u setovima.

Isti scenario viđen je i u drugom setu, Holanđani su bili pod konstantnim pritiskom, što ih je natjeralo na brojne greške.

Tim Srbije je rutinski čuvao prednost, uglavnom od tri poena, i nije dozvolio protivniku da se ozbiljno približi i ugrozi osvajanje drugog seta.

Holanđani su zaigrali na sve ili ništa u trećem setu, ali ni to nije bilo dovoljno za Srbiju.

Jeste Holandija imala prvu set loptu, ali se ponovo ukazao sjajni Uroš Kovačević da riješi sve dileme oko pitanja pobjednika.

Odbojkaši Srbije će se u meču za plasman u finale sastati sa boljim iz duela Italija – Njemačka, u kome će braniti krunu evropskog šampiona.