Odbojkaši Srbije savladali Portugal

Odbojkaši Srbije savladali su Portugal rezultatom 3:1, po setovima 25:15, 25:21, 22:25, 25:17, i ovom pobijedom obezbijdili su plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

U prvom setu sve je bilo prilično lako za Srbe. Mada su Portugalci poveli 3:1, a onda se tim Slobodana Kovača pokrenuo i sredinom seta obezbijedio prednost od nekoliko poena.

Ono što je dovelo do osvajanju prvog seta, jeste serija od šest poena za prednost Srbije od 22:13.

U narednom je protivnik bio nešto ozbiljniji, ali nedovoljno dobr. Poveli su u ranoj fazi seta i sve vrijeme čuvali prednost. Međutim odbojkaši Srbije iskoristili su drugi set i slavili 25:21.

Taman kada su svi očekivali da će sve teći glatko, Portugal je preuzeo inicijativu. Poveli su 4:1, da bi ih Srbija stigla, ali ponovo su uspijeli da se udalje sa poenima. Srbi su se probudili sredinom seta i stigli do izjednačenja, a potom i poveli 19:18.Ali onda su se vratili Portugalci i vezali četiri poena za novo vođstvo od 23:20. Servis greškom Marka Ivovića Portugal je smanjio razliku u setovima na 2:1.

U četvrtom, poslednjem setu, srpski odbojkaši poveli su 3:0 i držali tempo igre do kraja meča. Žestoko su napadali i jedni i drugi, ali je Luburić napravio razliku. Iskoristili su prvu meč loptu i slavili 25:17 za konačni trijumf.