odbojkaši
izvor: Twitter
Odbojkaši Srbije nisu uspjeli da osvoje ni brozanu medalju pošto su u borbi za treće mjesto poraženi od domaće selekcije Poljske sa ubjedljivih 3:0 (25:22, 25:16, 25:22).

Srbija nije dozvolila Poljacima da značajno pobjegnu, a prvo izjednačenje na meču uslijedilo je kada je poenom Uroša Kovačevića njegov tim stigao do 9:9.

Poljaci su poveli sa 22:19, pa je Kovač zatražio tajm-aut, koji nije urodio plodom, jer je domaći tim lako i zasluženo stigao do prednosti od 1:0 rezultatom 25:22.

Domaćini su ušli i u drugi set i poveli sa 9:5, a zatim su ovu prednost dodatno uvećali i uspostavili potpunu dominaciju u ovom dijelu igre.

U drugom setu Srbija nije imala nikakve šanse, a Poljaci su završili rezultatom 25:16.

I ako su se odbojkaši Srbije trudili, za njih ni treći set nije bio dobar. Međutim u poređenju sa predhodnim imali su manju razliku u poenima do samog kraja.

Bez obzira na veliku želju Srbi nisu uspjeli da izbore pobjedu, a srebrna medalja je završila u rukama Poljske odbojkaške reprezentacije.