Košarkašice Srbije poražene od selekcije Španije

Srpske košarkašice poražene su od Španije na Olimpijskim igrama u Tokiju.

U drugoj rundi grupe A, Srbija je izgubila 85:70 (19:20, 22:24, 18:14, 26:12).

Imale su prednost od tri poena na poluvremenu, i diktirala tempo igre, da bi košarkašice Španije ipak uspjela da preokrenu u drugom poluvremenu, a preokret je započela Maite Kazorla svojim trojkama.

Srbija je prve poene upisala preko Tine Krajišnik.

Oba tima su davala sve od sebe. Ndur je bila najveća prijetnja timu iz Srbje, koji je igrao odličnu odbranu. Jelena Bruks je sa distance smanjila prednost, koju je Srbija stigla, a potom i povela, doduše sa pola koša prednosti na kraju prve četvrtine.

Tim Marine Maljković je malo posustao i izgubio ritam, pa su na poluvremenu vodile 44:41.

Drugo polvrijeme počelo je dobro za košarkašice Srbije, imale su prednost 8:2. Međutim Kazorla je smanjila rezultatsku prednost vezavši dvije trojke za španski tim. Mučila se Srbija u napadu, a protivnice lako dolazila do poena.