Norveška u drugom poluvremenu oduvala Crnu Goru

U derbiju treće runde Olimpijskih igara, Norveška je bez problema savladala rukometašice Crne Gore – 35:23 (13:13).

Lavice su velikom favoritu parirale u prvom poluvremenu, ali su u nastavku potpuno stale, pa je Norveška stigla do više nego ubjedljive pobjede.

je u prvom dijelu konstantno imala prednost, a u par navrata je imala i tri gola viška. Na odmor se otišlo sa neriješenih 13:13.

U nastavku, izabranice Bojane Popović kao da nijesu izlazile na teren.

Norvežanke su dominirale, bukvalno pretrčavale naše rukometašice pa krajnji rezultat i ne čudi.

Nenezić je imala 10 odbrana, šest golova Radičević (tri sa sedmerca), pet pogodaka Jauković.

U narednom kolu Crna Gora će za dva dana igrati protiv Južne Koreje, u meču koji će biti odlučujuć za četvrtfinale.