Odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila bronzanu medalju

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je danas bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je u meču za treće mjesto pobijedila Južnu Koreju sa 3:0, po setovima 25:18, 25:15, 25:15.

Posle srebra iz Rija stigle su do još jednog olimpijskog odličja, pošto su predvodjene sjajnom Tijanom Bošković opravdale ulogu favorita.

Bošković je meč završila sa 33 poena, osam poena je osvojila Mina Popović, Milena Rašić šest, Bjanka Buša poen manje, a Maja Ognjenović četiri poena, dok je u timu Južne Koreje najbolja bila Kim Jon-Kung sa 11 poena.

U prvom setu bile su skoro iste, dok Boškovićeva nije uzela stvar u svoje ruke. Od 18:17 reprezentacija Srbije je brzo stigla do 23:17, a tačku na prvi set, praktično i na meč, stavio je blok Srbije za 25:18.

U naredna dva seta je apsolutno sve funkcionisalo u igri Srbije, koja ni u jednom momentu nije dozvolila Koreji da se vrati u meč.