Rukometašice bez polufinala, Ruskinje ipak prejake

Rukometašice Crne Gore nijesu uspjele da se plasiraju u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju. Lavice su u 1/4 finalu poražene od Rusije – 32:26..

Izabranice Bojane Popović nijesu imale snage da savladaju olimpijskog šampiona koji je nastavio da korača ka odbrani trona.

Rusija je od prvog do posljednjeg minuta imala prednost, a meč je otvorila sa 4:0 (4. minut). Prednost ruske selekcije rasla je iz minuta u minut, a u 19. je iznosila i rekordnih sedam golova (13:6).

Finiš prvog dijela rukometašice Crne Gore odigrali su veoma dobro. Posljednjih pet minuta lavice nijesu primile gol, a uspjele su da postignu četiri, za pristojnih 17:15 na pauzi.

U drugom dijel naše rukometašice propustili su par napada da se spuste na jedan gol zaostatka, a onda su Ruskinje to kaznile, pa su sa 28:22 ušle u posljednjih 13 minuta meča.

Ta prednost garantovala je mirniji finiš rukometašicama aktuelnog olimpijskog šampiona koje su se tako plasirale u polufinale Igara gdje će igrati sa boljim iz duela Norveška – Mađarska.