Rukometašice
Rukometašice Crne Gore poražene su danas od Holandije sa 30:29, a u posljednjih 15 minuta umalo su nadoknadile devet golova zaostatka.

Igra iz posljednih petanestak minuta uliva samopozdanje pred četvrtfinalni duel koji će naše rukometašiceodigrati najverovatnije protiv Rusije.

Dijana Mugoša ističe kako je igra iz finiša ono što se traži od lavica.

”Ovdje smo željeli pobjedu, ali smo prije svega gradili igru za četvrtfinale i očekujem da sve slegne na pravo mjesto kada bude najviše trebalo”, poručila je Mugoša.

Strijelac četiri gola na današnjem meču, Đurđina Jauković, smatra da su i u ovom meču tehničke greške bile najveći problem naše ekipe.

”To su stvari koje ni jedan protivnik ne prašta i svi će to da kazne. To su uradile rukometašice Norveške, to je uradila Koreja, danas i Holandija. Iz svake naše tehničke greške oni su zabili gol i nakon toga je teško vratiti se. Samo je tih 13 minuta bilo na visokom nivou i to nam može biti smjernica za ono što dolazi”, navela je Jauković.

Ono što još meže da raduje jeste igra Jelene Despotović koja je postigla četiri gola i najavila da bi u četvrtfinalu mogla da bude jedna od najjačih karika u timu naših rukometašica.

”Rukometašice Holandija su izuzetno brze, kaznile su svaku našu tehničku grešku lakim golovima. U četvrtfinalu sa nas očekuje drugačiji meč, Ruskinje su aktuelne olimpijske šampionke, veoma su jake. Što se mene lično tiče, zadovoljna sam što sam danas konačno probila led i očekujem još bolje partije u nastavku igara”, navodi Despotović.

Kao njene koleginice, i golmanka Marina Rajčić smatra da će ovaj poraz biti dobra lekcija pred duele sa Rusijom, koja je olimpijski šampion.

”Svjesne smo šta možemo i koliko možemo, a šta sve nismo dale. Jedva čekam sledeću utakmicu, najvjerovatnije će to biti Rusija. Igrale smo saa njima i poznajemo se dobro, znamo koliko možemo i koliko mogu one. Moramo da odigramo mnogo bolje, prije svega u odbrani, ali i pametnije u napadu jer sve mečeve koje smo izgubili, nismo izgubili u pozicionom napadunego jer smo dozvolili, protivnicama da nas kontriraju. Moramo to da ispravimo jer više nema popravnog”, zaključila je Rajčić.