Vaterpolisti Crne Gore potopili Australiju u Tokiju!

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Australiju sa 15:10 u prvom kolu turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Tim Vladimira Gojkovića u nastavku je slomio otpor opasnih ”kegnura” čime je već na startu napravio krupan korak ka plasmanu u 1/4 finale.

Australija je bolja bila tokom prvog poluvremena. Imali su ”kenguri” prednost od 3:0 i 4:1, ali su na veliki odmor otišli sa samo jednim golom viška – 7:6.

Stvari su došle na svoje u nastavku. Crna Gora je zategla u odbrani, razigrala se u napadu pa je do kraja treće dionice preokrenula i stigla do prednosti od 10:8.

Četvrta dionica bila je samo rutina za ”ajkule” koje su stigle do sigurne pobjede.

Briljirao je Aleksa Ukropina sa četiri gola, Dušan Matković i Marko Petković su upisali po tri. Dva puta je mrežu tresao Uroš Čučković, a po jednom Aleksandar Ivović, Draško Brguljan i Miroslav Perković.

U narednom kolu, nacionalni tim Crne Gore naš tim igraće protiv Španije (utorak 4.30).