Andrea Stojadinov
Andrea Stojadinov / Twitter
Srpska džudistkinja Andrea Stojadinov osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Pragu.

Reprezentativka Srbije postala je vicešampionka Evrope u kategoriji do 48 kilograma, nakon što je u okršaju za titulu poražena na ipon od Francuskinje Širin Bukli.

Stojadinov, inače još uvijek juniorka, na šampionatu Evrope zabilježila je tri pobjede. Najprije je duel u prvom kolu okončala za samo 20 sekundi, na ipon je pobijedila Slovenku Marušu Strangar. Na vazari je savladala Španjolku Mireu Komas Lapuerte i time potvrdila prvo mjesto u grupi. Polufinalna borba bila je neizvjesna, a na kraju je poražena Francuskinja Melani Klemen. Bukli je iskusno duel za titulu prelomila nakon 40 sekundi.

Ovo je samo još jedan u nizu sjajnih rezultata Andree Stojadinov. Početkom novembra postala je juniorska šampionka Evrope, a u konkurenciji mlađih seniorki je uzela bronzu. U kategoriji do 48 kilograma, u Pragu se takmičila i Milica Nikolić, ali je eliminisana od Ruskinje Irine Dolgove, na otvaranju.