Fevr sta
Matje Fevr novi je šampion svijeta u skijanju u disciplini veleslalom, na prvenstvu u italijanskoj Kortini d’Ampeco.

Francuz je nakon dvije runde takmičenja slavio u vremenu 2:37,25 minuta, a nakon prve trke bio je četvrti. Srebro je osvojio domaći adut Luka de Aliprandini, sa 63 stotinke zaostatka. Bronzu je zaslužio Marko Švarc, austrijska zvijezda, sa 87 stotinki lošijim vremenom u odnosu na Favra.

Veliko razočaranje je nastup favorita Aleksija Panturoa. Lider Svjetskog kupa bio je vodeći nakon prve runde. U drugoj je napravio grešku na osmoj kapiji i morao završiti takmičenje bez ostvarenog plasmana. Hrvat Filip Zubčić bio je četvrti.

U subotu je na programu trka dama u slalomu, od deset časova. Šampionat u Kortini se završava u nedjelju slalomom skijaša.