Futsal reprezentacija Crne Gore gostuje u Belgiji

Futsal reprezentacija Crne Gore sjutra veče od 20 časova igra drugi meč grupe 7 kvalifikacija za UEFA Futsal EURO.

Ekipa Sveta Ljesara gostuje Belgiji, još jednom velikanu sa kojim će igrati u ovoj grupi. U prvom meču grupe 7, Crna Gora je poražena od Italije sa 3:0, iako je u pojedinim periodima duela sa Italijom pokazivala da može da se nosi i sa najjačim evropskim reprezentacijama.

“Očekujem još jednu izuzetno tešku utakmicu. Belgija je odlična ekipa, koja je favorit u našoj grupi, pored Italije naravno. Ipak, nadam se da uz maksimalnu borbenost i pametnom igrom možemo doći do povoljnog rezultata – kazao je selektor Sveto Ljesar.

Zanimljivo je, kako javlja Pobjeda, da su Crna Gora i Belgija igrali prije tačno godinu meč trećeg, posljednjeg kola, pretkvalifikacione runde za odlazak na futsal UEFA EURO 2020. Tada je Belgija, takođe na svom terenu, slavila sa 5:1, nakon što je naša selekcija imala vođstvo na poluvremenu.

“Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena. U prvom smo odigrali veoma dobro i imali vođstvo, u nastavku je Belgija pokazala zašto je jedna od najboljih reprezentacija u Evropi. Ipak, ta igra u prvom poluvremenu daje nam za pravo da se nadamo dobrom rezultatu – dodao je selektor Ljesar.

Utakmica između Belgije i Crne Gore igra se u ,,Kantri hali“ u Liježu, sa početkom u 20 časova. Sudiće je Danijel Matković i David Šerli iz Švajcarske, kao i Kris Fejtons iz Belgije.