Nemanja Majdov
Nemanja Majdov / Twitter
Srpski džudista Nemanja Majdov ostvario je sjajan rezultat na Evropskom prvenstvu, pošto je osvojio srebrnu medalju. Majdov je u finalu u kategoriji do 90 kilograma poražen od Rusa Mihaila Igolnikova.

Dok se uglavnom fokusiramo na timske sportove, Nemanja koristi svaku priliku da se okiti medaljom i Srbiju predstavi na najbolji mogući način gdje god da se pojavi. Ovog puta je to bilo u Pragu.

Majdov je, inače, svjetski šampion u ovoj kategoriji iz 2017. godine, a danas je poražen na ipon.

Srpski džudista je najprije u grupi pobijedio Izraelca Li Kočmana, a poslije njega i Slovaka Petera Žilku. Nakon toga, u četvrtfinalu je bio bolj od naturalizovanog Turčina Mihaela Žganka.

Polufinale je bilo više nego uzbudljivo, a odmjerio je snage sa Gruzijcem Bekom.

Odnio je pobjedu na vazari, ali u finalu nije imao snage da ponovi isto. Inače, Majdov je tako u Pragu donio Srbiji drugu medalju, pošto je prethodno srebro osvojila i Andrea Stojadinov u kategoriji do 48 kilograma.