Reprezentacija sa srebrnom medaljom sa Evropskog prvenstva

Crnogorska karate reprezentacija u borbama sa srebrnom medaljom vratiće se sa Evropskog prvenstva u Poreču.Na šampionatu je nastupalo 513 takmičara iz 47 država Evrope.

Muška karate ekipa reprezentacije Crne Gore završila je kao drugoplasirana na 56. seniorskom prvenstvu Evrope. Ekipa, u sastavu Mario Hodžić, Nenad Dulović, Nikola Malović, Predrag Smolović, Balša Miličković i Andrija Fatić, poražena je danas u finalnom meču od Hrvatske 3:0.

Crnogorski karatisti do finala i prve ekipne medalje došli su pobjedama protiv Belgije 3:0, Španije 3:1, Rusije 3:2 i Azerbejdžana u polufinalu, zahvaljujući većem broju osvojenih poena (16:12).

Član srebrnog tima, Mario Hodžić kazao je da za njih to nije samo medalja već mnogo više:

“Osvojili smo i ostvarili mnogo više. Pokazali smo šta može timski duh da ostvari. Zajedno smo ostvarili istorijski rezultat za našu Crnu Goru. Ponosan sam na momke, cijelu reprezentaciju i Crnu Goru. Pokazali smo koliko je Crna Gora velika”.

Podsjećanja radi, naša reprezentacija vraća se sa dvije medalje sa ovog šampionata jer je i Jelena Maksimović osvojila bronzu.