0
18
remsi
Los Anđeles Rems / Twitter

Los Anđeles Remsi su nakon velike drame uspjeli u velikom finalu da savladaju Sinsinati Bengalse rezultatom 23:20, i time postanu novi šampioni NFL lige.

Kao što se moglo očekivati prije početka, pomenuti meč je završen u poslednjem napadu.

Los Anđeles Remsi su imali više sreće i znanja u završnici, zbog čega su po drugi put postali šampioni NFL lige. Prvi put su osvojili Lombardijev trofej davne 1999. godine kada se franšiza nalazila u Sent Luisu.

Utakmice su obilježili brojni preokreti, fenomenalne partije pojedinaca na obije strane, ali nažalost i povrede.

Tu se prevashodno misli na povredu koljena Odel Bekam Džuniora koji je vjerovatno pokidao ligamente kolena nakon sjajne igre u prvom poluvremenu.

Los Anđeles Remsi su sjajno otvorili meč. Preko Bekama su došli do prvog tačdauna na meču za vođstvo od 7:0.

Bengalsi su pokušali da uzvrate silovito, istom mjerom, ali nisu mogli više od šuta za tri poena.

Los Anđeles Remsi su kontorlisali rezultat sve do trećeg kvartala, imali su plus tri na svom kontu, a onda je uslijedila serija rivala.

Bengalsi prave veliki peroket, odlična igra u napadu i stamena odbrana im je donijela rezultat 10:3 u trećoj četvrtini i prednost pred odlučujući period.

U četvrtoj četvrtini se videla nervoza na obije strane, što je potpuno normalno za utakmicu kakava je finale NFL lige.

Los Anđeles Remsi su se u finišu meča odlučili za trčanje, što im je donijelo dobitnu kombinaciju.

Metju Steford se okrenuo najsigurnijoj opciji Kuperu Kapu i posle mnogo napetosti i kazni u poslednjem minutu dolazi do odličnog dodavanja za njega, bio je to tačdaun za 23:20 i krupan korak ka pobjedi.

Međutim, Bengalsi su imali šansu za „popravni“, ali ih je fenomenalna odbrane Remsa zaustavila i počelo je veliko slavlje u Los Anđelesu.