Budućnost Bemaks poražena od Rostova

Rukometašice Budućnost Bemaksa poražene su od Rostova u Rusiji rezultatom 30:20 (12:9 na poluvremenu), u utakmici 11. kola Lige Šampiona.

Ekipa Rostova nastavila je sa pobjedama i upisala osmu u 11. mečeva. Nažalost, ekipa Budućnosti je doživjela deseti poraz i imaju samo jednu pobjedu, protiv Bresta.

Domaćin je i prije meča bio favorit a utakmicu su odlučili serijom 10:0 sredinom drugog poluvremena.

Budućnost je dobro počela meč, imala nekoliko puta vođstvo, sve do 17. minuta kada je rezultat bio 6:6. Nakon toga je Rostov napravio seriju 4:0 za rezultat 10:6.

Budućnost je uspjela da smanji na 14:12 početkom drugog poluvremena ali domaćini su prelomili utakmicu gorepomenutom serijom i slavili ubjedljivo.

“Odigrali smo dobro u prvom poluvremenu, dali maksimum da pariramo odličnom protivniku. U nastavku su nam se desile tehničke greške, nijesmo kontrolisali napad na pravi način i protivnik je to znao da kažnjava. Rezultat je na kraju poraz od 10 razlike, ali ne mogu da zamjerim djevojkama, jer su se borile koliko su mogle. Okrećemo se narednom protivniku”, kazala je Bojana Popović.

Domaći tim do pobjede vodili su Kristina Kožokar i Vladlena Bobrovnikova sa po pet, dok su po četiri gola postigle Julija Managarova, Grejs Dina Zade i Viktorija Borščenko.

U podgoričkoj ekipi Nikolina Vukčević je bila najefikasnija sa pet, dok su po četiri gola postigle Ilda Kepić i Matea Pletikosić.