Budućnost do pobjede nakon drame, FOTO: EHF Champions League
Rukometašice Budućnosti u 3. kolu EHF Lige šampiona savladale u gostima ekipu Lokomotive 25:24!

Dvije utakmice na strani u eliti i dvije pobjede! Poslije Turske, Budućnost je osvojila i Hrvatsku – u 3. kolu EHF Lige šampiona rukometašice podgoričkog kluba savlade su Lokomotivu rezultatom 25:24.

Izuzetno dramatičan meč u Zagrebu riješen je praktično u posljednjem minutu. Brazilka Kardoso je postigla gol iz jako nezgodne pozicije sa krila, zatim su izabranice Bojane Popović branile svoj gol, a preiskusna Milena Raičević je prekinula napad domaćina i stavila tačku na meč.

Inače su “plave” od starta bile bolje rivalake, u prvom poluvremenu dva puta imale tri gola prednosti (6:9 i 7:10), ali je ipak Lokomotiva na veliki odmor otišla sa “+1”, odnosno 14:13. U nastavku, znatno tvrđi meč, Zagrepčanke su samo u tri navrata imale prednost, i to minimalnu, sa druge strane Budućnost je u nekoliko puta išla na “+2”, ali nikako nije uspjela da se odvoji.

Staloženim napadima koncetrisane igrače Budućnosti stigle su do važne pobjede, nakon što su na startu sezone Lige šampiona savladale Kastamonu, a potom su izgubile od moćnog Esjberga.

Sedam pogodaka potpisala je Raičević, Pavićević je postigla pet, Pletikosić četiri, a Kardoso tri. Sa pet pogodaka Birtić najefikasnija u redovima Lokomotive.

Naredni rival Budućnosti je fantastična ekipa Meca.