Crna Gora poražena od Švedske

Večeras je ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena u Skvedeu od Švedske 31:26 (14:11), u drugom pripremnom meču za Svjetsko prvenstvo u Španiji.

Švedske rukometašice dobile su i prvi međusobni duel u Trolhetenu 38:24.

U 13. minutu 8:7 povele su “lavice”, nakon čega je Švedska sa četiri vezana pogotka u 20. minutu napravila preokret za vođstvo od 11:8, koje je na poluvremenu iznosilo 14:11.

U 36. minutu Švedska je došala do vođstva od pet golova (17:12), koje je zadržala do kraja.

U našoj reprezentaciji najefikasnija je bila kapitenka Jovanka Radičević sa sedam, Itana Grbić je postigla pet, a po tri Matea Pletikosić, Ema Ramusović i Sanja Premović.

Crna Gora će učešće na Svjetskom prvenstvu početi 3. decembra duelom protiv Slovenije, dva dana kasnije rival je Angola, a 7. decembra selekcija Francuske.

Crnogorskim rukometašicama biće to šesto učešće na prvenstvima svijeta, a najbolji rezultat ostvarile su na posljednjem – 2019. godine u Japanu, gdje su osvojile peto mjesto.