KLASIK: Francuska demonstrirala kvalitet protiv Njemačke (VIDEO)

Francuska rukometna reprezentacija zadnja je učesnica polufinala Svjetskog šampionata pošto je u poslednjem susretu četvrtfinala savladala Njemačku sa 35:28.

U prvom poluvremenu je utakmica izgledala potpuno drugačije i poslije 15 minuta igre je Njemačka imala “kvalitetnu” prednost 11:7, da bi uslijedila dva sedmerca Ričardsona i još dva brza gola za seriju 4:0 i izjednačenje, 11:11.

Gol za gol do kraja poluvremena i na semaforu stoji 16:16, da bi u drugom poluvremenu Njemačka u jednom trenutku i povela sa 20:18, ali nakon zicera jedan na jedan sa rezervnim golmanom Remijem Desbonom (na naslovnoj slici), ali je čuvar mreže intervencijom pokrenuo lavinu za aktuelne Olimpijske šampione.

Francuska je do 40. minuta izjednačila, a zatim i povela uvećavajući razliku iz minuta u minut, a pritom je Njemačka čak sedam i po minuta bila bez postignutog gola.

Francuska će u petak u okviru prvog polufinala igrati protiv domaćina, Švedske, dok će se u drugom polufinalu sastati Danska i Španija.