Instagram - Budvanska rivijera savladala Partizan
Partizan ubjedljivo poražen od Budvanske rivijere rezultatom 23:32. Blistao je nekadašnji crnogorski reprezentativac Marko Simović, koji je dao 11 golova, a sjajan je bio i Lazar Pešić sa 15 odbrana (jedan sedmerac).

Od starta je meč u prijestonici crnogorskog turizma bio jednosmjerna ulica, a najviše što je Partizan uradio je prilazak na dva gola razlike u 35. minutu – 17:15.

Budvani su potom napravili seriju 4:0 i trasirali put ka trećem trijumfu u sezoni, kojim su se uz meč više izjednačili na vrhu sa Lovćenom i Komovima.

Mornar 7 ima polovičan učinak poslije četiri kola – poraze od Lovćena i Budvanske rivijere i pobjede nad Jedinstvom i Danilovgradom.

Danilovgrađani nijesu imali šansi u Baru iako su vodili prvih 13 i po minuta. Tim Steva-Šiška Nikočevića je potom dodao gas, a meč prelomio serijom 3:0 na startu drugog poluvremena za vođstvo 20:14.

Jedinstvo je prvi kandidat za posljednje mjesto u ligi, koje vodi u baraž za opstanak. Potvrdio je to duel Bjelopoljaca sa Beranama 1949, u kojem je domaći tim pretrpio treći poraz u isto toliko mečeva (32:21).

Komovi su juče savladali Rudar 26:20. U ovom kolu slobodan je Lovćen.