Bjelorusije
Rukometašice Crne Gore savladali su nacionalni tim Bjelorusije sa 29:23 u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo.

”Lavice” su, na debiju nove selektorke Bojane Popović, do pobjede stigle boljom igrom u nastavku.

Reprezentativke Bjelorusije odlično su parirale našoj selekciji u prvom dijelu.

Tokom prvih 30 minuta vođena je velika bora, a naša ekipa sa 14:13 otišla je na veliki odmor.

Bjelorusije

U nastavku, ”lavice” su značajno popravile svoju igru. Sa četiri vezana gola, Crna Gora je u 38. minutu stigla do prve osjetnije prednosti 21:16.

Domaće su nastavile sa dobrom igrom pa su u 52. minutu stigle i do rekordnih osam goloa prednosti – 27:19.

Crnu Goru je do pobjede predvodila Đurđina Jauković sa devet golova. Po pet su postigle Majda Mehmedović i Jovanka Radičević, dok je Itana Grbić postigla gol manje.

U bjeloruskoj reprezentaciji najbolja je bila Anastasija Kulak sa osam, dok je Ilina Džijana postigla pet golova.

Revanš utakmica na programu je u utorak u Minsku.