Lazar Kukić reprezentativac
Lazar Kukić / Twitter
Rukometna reprezentacija Srbije pobijedila je Francusku u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine u Mađarskoj i Slovačkoj. U meču odigranom u Zrenjaninu bilo je 27:22 (14:11).

Ovo je ujedno bio i debi Tonija Đirone na mjestu selektora reprezentacije Srbije, a isti slučaj bio je i sa “trikolorima” koje je prvi put vodio Gijim Žil. Pobjedi na značaju daje i podatak da je najtrofejnija selekcija u istoriji rukometa došla u najjačem sastavu.

Posle 14:11 na poluvremenu, u uvodnim minutima nastavka meča u Zrenjaninu Francuzi reprezentativci su se približili na 15:14, ali se Srbija opet “odlijepila” na 18:15 zahvaljujući Milošu Orboviću. Pomagale su i odbrane golmana Dejana Milosavljeva, a na 22:19 povećao je Lazar Kukić. Na deset minuta do kraja u strijelce se upisao i 17-godišnji Stefan Dodić, za 23:20.

Zatim je Kukić pogodio za 24:20, pa su “orlovi” prvi put u meču došli do “plus četiri”. Doduše, već u sledećem napadu mogli su gosti da smanje, ali je naš “saveznik” bila prečka. Onda je Radivojević iskoristio grešku gostiju u napadu, ukrao je loptu i preko cijelog terena pogodio nebranjenu mrežu, za 25:20.

Na 26:22 napravili su naši rukometaši grešku u koracima, ali Francuzi nisu iskoristili sledeći napad. Ipak, ubrzo su gosti smanjili na 26:23. Balo je smanjio i na 26:24, na 55 sekundi do kraja.

Zatim je Milosavljev pogodio za konačnih 27:24.