SRBIJA OBEZBIJEDILA PLASMAN U DRUGU FAZU: Golmanka najefikasnija u Čileu

Rukometašice Srbije obezbijedile su plasman u drugu fazu Svjetskog prvenstva u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj današnjom pobjedom nad Čileom u posljednjem meču Grupe E rezultatom 30:16 (10:5).

Nako poraza od Danske i Rumunije rukometašice Srbije savladale su Čile bez problema i obezbijedile plasman u drugu fazu Svjetskog prvenstva, gdje će igrati protiv Njemačke, Poljske i Japana.

Dobar start Srbije i vođstvo od 3:0 uspjeli su da stignu Čelanke i preokrenu rezultat na 4:3.

Do kraja poluvremena izabranice Uroša Bregara su stigle do prednosti od pet golova najviše zahvaljujući Aleksandri Stamenić koja je postigla tri pogotka za preokret (6:5).

Poluvrijeme je završeno rezultatom 10:5, a početak drugog poluvremena i eksperiment sa igrom bez golmana Srbije, pružio je Južnoamerikankama priliku da se vrate u igru.

Do kraja susreta Bregarove izabranice su stigle do ubjedljive pobjede ali u drugu fazu će posle poraza od Danske i Rumunije biti bez bodova.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Stamenić sa sedam pogodaka, dok je na drugoj strani golmanka Čilea Alvares zajedno sa još dvije rukometašice postigla po tri pogotka.