Vojvodina savladala Metaloplastiku za 7. trofej Kupa Srbije

0
5
Vojvodina
Izvor: Facebook

Rukometni klub Vojvodina ostvarila je pobjedu nad ekipom Metaloplastike i osvojila Kup Srbije.

Vojvođanski rukometaši došli su do trijumfa nad ekipom Metaloplastike u finalu Kupa Srbije, rezultatom 19:17 i tako došli do sedmog trofeja u istoriji kluba u ovom takmičenju.

Novosadski tim je potvrdio ulogu favorita i u jednoj veoma čvrstoj utakmici uspio da dođe do pozitivinog ishoda po svoj klub.

Tim Metaloplastike iz Šapca je bio odličan u prvih 30 minuta utakmice, čak imao i vođstvo nad favorizovanom ekipom, ali je ipak presudila igra “Voše” u prvih deset minuta drugog poluvremena, u kojem su Novosađani preuzeli inicijativu, zaigrali jako u odbrani i potom stekli prednost od tri gola razlike.

Pred sam finiš, ekipa iz Šapca se približila na samo gol zaostatka i uslijedila je tvrda i neizvjesna završnica, koja je ipak na kraju pripala Vojvodini.