ŽRK Rudar /instagram
ŽRK Rudar zajedno sa Terzićem slavio je protiv Feniksa 24:21 u velelepnoj dvorani Verde Complex.

Rukometašice Rudara su ovom pobjedom upisale nove bodove nakon što su na premijeri savladale Budućnost II.

U drugom kolu Prve crnogorske lige (ž), prvi gol za Feniks postigla je Kažić za 1:0, ali se Lutovac revanširala odmah golom sa 6m.

Prvo poluvrijeme je završeno 6:10 u korist ŽRK Rudar.

U drugom poluvremenu, rukometašice Feniksa su bile jako blizu pobjedi. Na 1.58min do kraja, Feniksice su Rudaru prišle na gol razlike.

No uzalud. Borbene rukometašice Rudara sa sjajnim asistencijama i šutevima slavile su pobjedu 24:21.

U pobjedničkoj ekipi sa gola je bila odlična Andrea Škerović (15 odbrana), dok Mitrović, Radmanović i Lutovac nijesu dozvoljavale domaćinu da potpuno preokrene rezultat.

Na strani domaćina, pljuštali su sjajni sedmerci Zečević i Petrović, koja je dominirala na golu. Zbog sjajnih odbrana, Nevena Petrović proglašena je za najboljeg igrača sinošnje utakmice.

U Tivtu je Budućnost II protiv debitanta u Prvoj ligi slavila 26:13. Gošće su poluvrijeme završile sa viškom od sedam golova razlike.

U Nikšiću, domaćin Nikšić izgubio je od Trebjese 26:17. Dajana Miljanić završila je meč bez promašaja sa pet golova, koliko je postigla i Sara Burić. U domaćem timu Ksenija Sekulić završila je utakmicu sa sedam golova.