Kakav preokret: Rukometašice Budućnosti istopile prednost Dortmunda od 5 golova razlike i ostvarile prvu pobjedu u LŠ

Rukometašice Budućnosti pobijedile su danas u Dortmundu ekipu Borusije 28:26 (13:15), u utakmici petog kola B grupe Lige šampiona.

To je prvi trijumf podgoričkog tima ove sezone, u kojoj ima još remi i tri poraza.

Budućnost je u prošlom kolu remizirala protiv Bresta (22:22) i prekinula seriju poraza od Podravke 29:26, CSKA 25:22 i Odenzea 30:21.

Crnogorski prvak do pobjede u Dortmundu došao je zahvaljujući velikom preokretu i seriji od pet uzastopnih pogodaka u posljendjih 15 minuta igre.

Domaćin je u 40. minutu imao prednost od pet golova (22:17), a posljendji put bio je u vođstvu u 51. minutu (25:24).

Naše rukometašice su uspjele da napravi preokret i dođe do vođstva od dva gola (27:25), koje je uspjela da sačuva do kraja.

Ekipa Dragana Adžića povela je na startu 2:0, a još tri puta imala je dva gola prednosti (3:1, 4:2 i 5:3).

Posljednji put bila je u vođstvu u desetom minutu (5:4).

Domaćin je, serijom od 3:0, poveo 6:5, razliku je u 17. uvećao na tri (10:7), a u 21. minutu na četiri gola.

Prednost domaćina u 40. minutu iznosila je pet pogodaka (22:17).

Budućnost je posljednjih 15 minuta odigrala bolje i u 52. minutu uspjela da izjednači (25:25), a dva minuta kasnije i da povede 27:25.

Najefikasnije u pobjedničkom timu bile su Majda Mehmedović i Alison Pino sa po sedam, dok je Valerija Maslova postigla pet pogodaka.

U njemačkoj ekipi, koja je upisala četvrti poraz, istakle su se Keli Volebreht i Alina Grisels sa po šest golova.

Budućnost će u narednom kolu, 24. oktobra, ugostiti Đer.