Adžić poslao Srbiju kući, Hrvatska slavi Posavec

0
13
Srbija
Rukometašice Srbije poražene su od Slovenije 27:24 u meču trećeg kola grupe B Evropskog prvenstva, dok je Hrvatska remijem protiv Švajcarske 24:24 uspjela da prođe u drugu fazu ovog takmičenja.

Iako je Srbija odlično počela meč i u jednom periodu prvog poluvremena vodila četiri poena razlike, ekipa Dragana Adžića odigrala je fantastično drugu poluvrijeme i zasluženo slavila na kraju meča.

Najefikasnije u sastavu Slovenije, bile su Elizabet Omeregi sa šest, Ana Gros sa pet, Tija Zikero sa četiri gola. Amra Pandžić je imala 11 odbrana.

Kod Srbije, Sanja Radosavljević je postigla šest, Jovana Stojiljković i Kristina Liščević po četiri.

Reprezentacija Hrvatske je odigrala neriješeno protiv Švajcarske (26:26), a bod komšijama donijela je Stela Posavec golom u samom finišu susreta.

Hrvatska je stigla do druge faze, jer je pobedila Mađarsku i u drugoj fazi će prenijeti dva boda.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Japundža sa šest golova, Pavlović je dodala pet dok je Stela Posavec postigla četiri gola.

U poslednjem meču grupe, snage će odmjeriti Norveška i Mađarska gdje Norveška važi za velikog favorita.