vaterpolo
Ajkule su pretrpjele poraz od reprezentacije SAD!

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore danas se sastala sa reprezentacijom SAD-a, a nakon peteraca Amerikanci su slavili. Ajkule su nastupile sa nešto mlađim sastavom.

Ajkule su prve postigle gol i na taj način otovrile meč, da bi u prvoj četvrtini reprezentacija SAD-a postigla 3 gola i preuzela vođstvo. U drugoj četvrtini Dušan Matković je postigao 2 gola za izjednačenje, dok je Marko Petković samo jednom smjestio loptu iza golmada SAD-a. Amerikanci su naravno imali odgovor i upisali su još 3 gola u drugoj četvrtini. Rezultat nakon druge četvrtine rezultat je bio 4:6.

Nakon treće četvrtine rezultat je bio 8:9 i djelovalo je kao da će Amerikanci već tada staviti pečat na ovaj meč. Međutim, naši reprezentativci su uspjeli da postignu još 2 gola u četvrtoj četvrtini i izbore peterce.

Prilikom izvođenja peteraca Brguljanov udarac je nažalost odbranio golman SAD-a, a Spaić je pogodio prečku, ali su Amerikanci na kraju slavili rezultatom 13:14.