JADRAN OD SJAJA DO OČAJA: Crvena zvezda dvije četvrtine držala Novljane na nuli

Vaterpolisti Jadrana iz Herceg Novog poraženi su od Crvene zvezde u posljednjem kolu grupne faze Lige šampiona rezultatom 9:6 u Beogradu.

Bio je ovo direktan duel za treće mjesto u grupi C Lige šampiona, pa će Novljani kao četvrtoplasirana ekipa nepovlašćeni čekati žrijeb za osminu finala Evrokupa.

Iako je ekipa Petra Radanovića odlično startovala ovaj meč i posle prve četvrtine imala i prednost rezultatom 4:1 ali je u nastavku meča Crvena zvezda vodila glavnu riječ u bazenu.

I pored dva promašena peterca u drugoj četvrtini domaćin je uspio da stigne do izjednačenja na poluvremenu (4:4).

Jadran ni u trećoj dionici nije postigao gol, a jedini gol Miloša Vukićevića u ovom periodu donio je preokret crveno-bijelima.

Posljednja četvrtina je krenula golom Gogova za 6:4, a Jadran je uspio da priđe na gol zaostatka kada je Danilo Radović prekinuo golgeterski post Novljana.

Posle gola Miloša Vukićevića za 8:5 pitanje pobjednika je bilo riješeno, da bi po gol na obje strane do kraja meča pogađali Vujović i Seman.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Draško Gogov, Miloš Vukićević, Lukaš Seman sa po dva gola.

Kod Jadrana je postiga Danilo Radović dva, dok su se po jednom u listu strijalaca upisali: Lazar Vukićević, Jovan Vujović, Ivan Nagaev i Martin Gardašević.