Primorac uzeo "brejk" na Škveru - na pomolu prekid dominacije Jadrana?

Vaterpolisti Primorca savladali su Jadran na Škveru u prvom meču finalne serije šampionata Crne Gore rezultatom 9:6.

Primorac na titulu čeka 16 godina, a današnja pobjeda nagoviještava da Kotorani idu dobrim putem.

Velika neizvjesnost viđena je od starta meča, igralo se gol za golom sve do poluvremena koje završeno rezultatom 4:4.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

U nastavku je Primorac odličnom odbranom sveo protivnika na svega dva gola i poveo u finalnoj seriji.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Vico i Stanojević koji su meč završili sa po tri pogotka, Mršić je postigao dva, dok je Marković jednom zatresao mrežu Novljana.

Kod domaće ekipe najraspoloženiji je biti Dimitri Holod sa tri, dok su Vučurović, Danilo Radović i Matej Čaraj postigli po jedan gol.

Tokom regularnog dijela sezone dvije ekipe su odigrale dvije utakmice, Jadran je na svom bazenu slavio rezultatom 10:9, dok je u finišu sezone Primorac stigao do pobjede 15:13.

Naredni meč na programu je sedmog maja u Kotoru. Trofej će osvojiti ekipa koja prva stigne do tri pobjede.